Motor 86ST67H-2808A
SHANGHAI DAITTO MACHINERY CO.,LTD
Contact Now
Motor 86ST67H-2808A
Brand Name : DAITTO
Model Number : 86ST67H-2808A
Place of Origin : China
Contact Now
Motor 86ST67H-2808A
PRODUCT DESCRIPTION
Stepper motors are motion systems allowing to have a high positioning precision.
Permanent magnet and hybrid technologies are used to provide a full range of solutions.
ITEM SPECIFICATION
Size 86 mm
Rated Voltage 3.64 V
Current/Phase 2.8 A
Resistance/Phase 1.3 Ω
Inductance/Phase 3.1 mH
Holding Torque 3.5 Kg.cm
Rotor Inertia 1200 g-cm²
Weight 1.8 Kg
Number of Leads 8 n°
Length 67 mm